Miasto swego czasu postawiło przed tym budynkiem tablicę dumnie głoszącą : ,,Neogotycki budynek z końca XIX w.- czterokondygnacyjna kamienica,przez wiele lat siedziba PKO BP.Budynek powstał jako lokal handlowy sąsiedniego browaru C.Aschera. W roku 1922 kupiony przez miasto i gruntownie przebudowany na potrzeby Miejskiej Kasy Oszczędności (Kasę Oszczędności powołano do życia w Koszalinie w 1821 r.).Po wojnie w latach 1945-1947,mieściła się część biur Zarządu Miejskiego oraz Miejskie Wodociągi i Kanalizacja.Siedziba PKO,a następnie PKO BP od lat pięćdziesiątych XX w. do 2003 r. ,,

   Jest to jeden z przykładów dewastacji zabytkowej części miasta. Wielu mieszkańców nie może się do dziś pogodzić z decyzją zniszczenia pięknego obiektu i postawienia tej szkaradki, która znajduje się tam teraz. Nie wspomnę o zniszczeniu zabytkowych podziemi pod obiektem. Sam osobiście zwiedzałem piwnice (III kondygnacje), oraz widziałem wykuty otwór w podłodze do starszej części podziemi, który później zalano betonem. Chcę tu zaznaczyć, że tablice takie też są postawione przed innymi obiektami, np. budynkiem Straży Pożarnej, który też nie jest wpisany do rejestru zabytków. Jestem ciekawy czy po wybudowaniu nowej siedziby straży budynek ten też podzieli los budynku Aschera? Pod strażą są potężne jak na Koszalin podziemia, które też trzeba ratować by w naszym mieście pozostały jakieś atrakcje turystyczne a nie tylko dziwaczna futura...W innych folderach zamieszczone są fotografie i plany tych podziemi - nie wszystkich, gdyż do dziś nie są wszystkie spenetrowane i skatalogowane.

 

Zdjęcia udostępniane na stronie przechowywane są na zewnętrznym serwerze w postaci konta Dropbox. Niestety na rynku dostępny jest w tej chwili tylko jeden dodatek umożliwiający integrację Joomla z Dropbox. Dodatek ten ma pewne ograniczenia względem galerii natywnie obsługiwanych przez Joomla. Przed przeglądaniem galerii bądź zatem uprzejmy poczekać na załadowanie się na stronę wszystkich zdjęć.


Joomla Boat

Zdjęcia pozyskane dzięki uprzejmości pana Kuby