Wracając z Walimia przejeżdzałem przez Ludwikowice Kłodzkie. Naginając bardzo napięty plan dnia zdołałem jeszcze zboczyć nieco z trasy, by zobaczyć przedziwną budowlę, która nazwana została Muchołapką. Podobnie jak sztolnie Olbrzyma, również ta konstrukcja owiana jest tajemnicą, a cel jej budowy zapewne nigdy nie zostanie wyjaśniony.

 

Zachęcam każdego do wpisania w google frazy "Riese góry Sowie". Warto poczytać. Warto poznać. I przede wszystkim: warto się tam wybrać i samemu obejrzeć dzieło tysięcy przymusowych robotników, którzy oddali życie budując kompleks owiany do dziś tajemnicą...

 

Nadmienić muszę, że w tamtych okolicach prężnie działa wiele stowarzyszeń eksploratorskich, które dbają o to, aby obiekty te nie popadły w ruinę. Warto w google wybrać frazę "ludwikowice muchołapka", by zobaczyć jak zmienia się tam krajobraz. Obecnie plac wokół konstrukcji jest uprzątany. Co będzie dalej? Z przyjemnością dowiem się za rok lub dwa ponownie przyjeżdzając w ten malowniczy zakątek.

 

Tomasz Sklenarski

 

ps. Apetyt rośnie w miarę jedzenia... Teraz przydałoby się zrobić wypad , nazwijmy to, bez przewodnika... :)

 

Zdjęcia udostępniane na stronie przechowywane są na zewnętrznym serwerze w postaci konta Dropbox. Niestety na rynku dostępny jest w tej chwili tylko jeden dodatek umożliwiający integrację Joomla z Dropbox. Dodatek ten ma pewne ograniczenia względem galerii natywnie obsługiwanych przez Joomla. Przed przeglądaniem galerii bądź zatem uprzejmy poczekać na załadowanie się na stronę wszystkich zdjęć.


Joomla Boat