Wyjazd typu pełen spontan: bez jakiegokolwiek przygotowania, nawet bez latarki. Ale najważniejsze, że pozwolił spełnić jedno z marzeń ostatnich lat. Na pierwszy ogień poszły sztolnie we Włodarzu. Kompleks ten jest obecnie w prywatnych rękach i... Ku mojej ogromnej uciesze właściciele wykonali tam kawał niesamowicie dobrej roboty. Trasa turystyczna przygotowana jest perfekcyjnie. W półtoragodzinnej wycieczce pod ziemią znajdziemy m.in. pokaz filmowy w podziemnym kinie, czy pływanie łódką po zalanej części sztolni.

 

Zachęcam każdego do wpisania w google frazy "Riese góry Sowie". Warto poczytać. Warto poznać. I przede wszystkim: warto się tam wybrać i samemu obejrzeć dzieło tysięcy przymusowych robotników, którzy oddali życie budując kompleks owiany do dziś tajemnicą...

 

Tomasz Sklenarski

 

ps. Apetyt rośnie w miarę jedzenia... Teraz przydałoby się zrobić wypad , nazwijmy to, bez przewodnika... :)

 

Zdjęcia udostępniane na stronie przechowywane są na zewnętrznym serwerze w postaci konta Dropbox. Niestety na rynku dostępny jest w tej chwili tylko jeden dodatek umożliwiający integrację Joomla z Dropbox. Dodatek ten ma pewne ograniczenia względem galerii natywnie obsługiwanych przez Joomla. Przed przeglądaniem galerii bądź zatem uprzejmy poczekać na załadowanie się na stronę wszystkich zdjęć.


Joomla Boat