Bunkry po byłej jednostce wojskowej, to ciekawe miejsce które warto zwiedzić. Mieściły się w nich agregaty prądotwórcze, hydrofornia z odstojnikiem wody. Obok znajduje się oczyszczalnia ścieków z pierwszej połowy XXw. Dojechać tam można piękną nową trasą rowerową. Jest też wspaniała atrakcja w postaci możliwości przepłynięcia tramwajem wodnym ,,Koszałkiem,, na trasie Jamno - Unieście. Wysiadamy wtedy na brzeg bezpośrednio na terenie byłej jednostki wojskowej. Przystań pływająca zacumowana jest w miejscu gdzie kiedyś zjeżdżały do wody wodnopłaty. Zaraz po prawej stronie rozciąga się widok na przepiękny zabytkowy, ceglany hangar. Sfotografowane bunkry znajdują się przy wyjeździe z jednostki. Uprzedzić muszę że oglądanie ich może odbywać się jedynie z zewnątrz, gdyż w środku zalane są wodą. Uwaga samodzielne wchodzenie do bunkrów może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia!

   Z ogromnym żalem informuję wszystkich chętnych zwiedzenia tego miejsca, że z początkiem 2015 roku bunkry stanowiące zaplecze techniczne dla zabytkowego lotniska wodnopłatów przestały istnieć. Po raz kolejny zabytki, piękne miejsce, spuścizna historyczna tych ziem przegrała z bezdusznością władzy i interesem paru bizmesmenów, dla których nic po za szmalem nie liczy się w życiu. Smutne to czasy...

 

Zdjęcia udostępniane na stronie przechowywane są na zewnętrznym serwerze w postaci konta Dropbox. Niestety na rynku dostępny jest w tej chwili tylko jeden dodatek umożliwiający integrację Joomla z Dropbox. Dodatek ten ma pewne ograniczenia względem galerii natywnie obsługiwanych przez Joomla. Przed przeglądaniem galerii bądź zatem uprzejmy poczekać na załadowanie się na stronę wszystkich zdjęć.


Joomla Boat