Schron z okresu II Wojny Światowej, znajdujący się przy ratuszu, pod dawnym pomnikiem "Byliśmy ,Jesteśmy, Będziemy". Schron typowy dla tych czasów. Podobne spotkać możemy przy ulicy Rybackiej, w parku Książąt Pomorskich, w parku za Empikiem, przy ulicy Rolnej, Dworcowej, Szczecińskiej, obok dworca PKP, pod placem dawnego Polmozbytu przy ulicy Piastowskiej i jeszcze w kilku miejscach. Jednak stan jego zachowania jest doskonały. Powodem tego był wieloletni brak dostępu do jego wnętrza. Jedynie schron za Empikiem jest w podobnym stanie. On też przez wiele lat był zalany wodą i nadal jest zamknięty przed chętnymi go zwiedzać pasjonatami historii. Schron pod pomnikiem, z racji tego, że znajduje się przy ratuszu, w samym centrum miasta, powinien zostać wyeksponowany i stać się małą atrakcją turystyczną. Obawiam się jednak, że podzieli on los wielu podobnych obiektów, które albo niszczeją opuszczone, albo zostały zrównane z ziemią. Jeszcze raz apeluję, ratujmy dziedzictwo naszego miasta. Nie ważne czy obiekty mają trzysta czy siedemdziesiąt lat. Są pozostałością innej kultury, narodu i epoki. Szanujmy to, bo za parę lat Koszalin stanie się bezpłciowym tworem bez duszy.
         Zdjęcia przesłał mi mieszkaniec Koszalina, którego  urzekło to miejsce. Na razie chce pozostać anonimowy. Serdecznie dziękuję za czujność obywatelską.

 

Zdjęcia udostępniane na stronie przechowywane są na zewnętrznym serwerze w postaci konta Dropbox. Niestety na rynku dostępny jest w tej chwili tylko jeden dodatek umożliwiający integrację Joomla z Dropbox. Dodatek ten ma pewne ograniczenia względem galerii natywnie obsługiwanych przez Joomla. Przed przeglądaniem galerii bądź zatem uprzejmy poczekać na załadowanie się na stronę wszystkich zdjęć.


Joomla Boat